VANILLA WHIPPED CREAM

ден

Крем за увлажнување на тело (450 мл)

Главни состојки: шеа путер, органски екстракт од ванила, макадамија масло, органско овесно млеко. Кремот од ванилин шлаг го навлажнува телото, нуди чисто задоволство на кожата, додека ги заведува вашите сетила со мирисот на ванила. Шеа путерпт и органското овесно млеко ја храни и и придава влажност. Органскиот екстракт од ванила ја разубавува и смирува, а макадамија маслото и додава свилена мекост.

Категории: ,

Опис

Крем за увлажнување на тело (450 мл)

Главни состојки: шеа путер, органски екстракт од ванила, макадамија масло, органско овесно млеко. Кремот од ванилин шлаг го навлажнува телото, нуди чисто задоволство на кожата, додека ги заведува вашите сетила со мирисот на ванила. Шеа путерпт и органското овесно млеко ја храни и и придава влажност. Органскиот екстракт од ванила ја разубавува и смирува, а макадамија маслото и додава свилена мекост.

Начин на употреба: Нанесете мала количина на кремот врз чиста и сува кожа и масирајте со лесни движења.

Состојки: Aqua, Isopropyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Olea Europaea Fruit Oil, Hydrolyzed Rice Protein, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil*, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Avena Sativa Kernel Extract*, Vanilla Planifolia Fruit Extract*, Pentaerythrityl Tetrabehenate, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Undecylenate, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid, Caramel, CI 19140, CI 15985.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.