SUMMER FRUIT ICE CREAM

ден

Пилинг крем за чистење на телото (450 мл)

Гласни состојки: органски шеа путер, масло од праска, органски екстракт од јагода, органско масло од малина.

Уживајте во убавината на летото и сончевите зраци кога го користите овој пилинг од „летен овошен сладолед„. Тој влијае на вашето расположение правејќи ја кожата убава и нежна. Органскиот шеа путер и маслото од праска ја омекнуваат, а екстрактот од органската јагода и органското масло од малина ја негуваат. Пилинг кремот длабоко ги чисти порите и ја праваат кожата мазна и свилена.

Категории: ,

Опис

Пилинг крем за чистење на телото (450 мл)

Гласни состојки: органски шеа путер, масло од праска, органски екстракт од јагода, органско масло од малина.

Уживајте во убавината на летото и сончевите зраци кога го користите овој пилинг од „летен овошен сладолед„. Тој влијае на вашето расположение правејќи ја кожата убава и нежна. Органскиот шеа путер и маслото од праска ја омекнуваат, а екстрактот од органската јагода и органското масло од малина ја негуваат. Пилинг кремот длабоко ги чисти порите и ја праваат кожата мазна и свилена.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од пилингот врз влажна кожа и масирајте со лесни движења. Потоа исплакнете со вода.

Состојки: Sucrose, Glycerin, MIPA-Laureth Sulfate, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Palmitic Acid, Propylene Glycol, Hippophae Rhamnoides Fruit, Vaccinium Vitis-Idaea Fruit, Fragaria Vesca Fruit Extract*, Prunus Persica Kernel Oil, Rubus Idaeus Seed Oil*, Passiflora Edulis Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter*, Tocopheryl Acetate, Parfum, Limonene, Linalool, CI 28440, CI 14720.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.