STRAWBERRY JAM

ден

Скраб за „длабоко„ чистење на кожата (450 мл)

Главни состојки: органски јагоди, екстракт од акаи, органски екстракт од црна рибизла, малина, масло од семе од брусница. Скработ од џем од јагода длабоко и нежно ја чисти и ја обновува кожата и ве подсетува на летните денови. Органскиот екстракт од јагода ја храни и смирува, додека органскит екстракт од црна рибизла и акаи ја детоксираат. Малините и маслото од семе од брусница обезбедуваат длабоко чистење, што ја прави нежна и еластична.

Категории: ,

Опис

Скраб за „длабоко„ чистење на кожата (450 мл)

Главни состојки: органски јагоди, екстракт од акаи, органски екстракт од црна рибизла, малина, масло од семе од брусница. Скработ од џем од јагода длабоко и нежно ја чисти и ја обновува кожата и ве подсетува на летните денови. Органскиот екстракт од јагода ја храни и смирува, додека органскит екстракт од црна рибизла и акаи ја детоксираат. Малините и маслото од семе од брусница обезбедуваат длабоко чистење, што ја прави нежна и еластична.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од скработ врз влажна кожа и масирајте со лесни движења. Потоа исплакнете со вода.

Состојки: Glycerin, Sucrose, MIPA-Laureth Sulfate, Laureth-3, Helianthus Annuus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Cocamide DEA, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Cocos Nucifera Fruit Powder, Rubus Idaeus Fruit, Vaccinium Vitis-Idaea Seed Oil, Ribes Nigrum Leaf Water*, Fragaria Vesca Fruit Extract*, Rubus Idaeus Seed Oil*, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Parfum,
CI 42090, CI 19140, CI 14720.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.