STRAWBERRY & CHOCOLATE

ден

Мус за тело (450 мл)

Главни состојки: органски јагоди, кокосово масло, органско масло од орев, масло Маној, органско, какао масло. Јагодата и чоколадото го хидрираат телото, ја третираат кожата со прекрасна мекост. Органските јагоди ја хранаат кожата со мирисот на летните плодови, кокосовото масло ја омекнува, органското масло од орев и какао маслото ја праваат поеластична. Маној маслото е хранливо со материи кои ја увлажнуваат и штитат кожата, спречувајќии млитавост.

Категории: ,

Опис

Мус за тело (450 мл)

Главни состојки: органски јагоди, кокосово масло, органско масло од орев, масло Маној, органско, какао масло. Јагодата и чоколадото го хидрираат телото, ја третираат кожата со прекрасна мекост. Органските јагоди ја хранаат кожата со мирисот на летните плодови, кокосовото масло ја омекнува, органското масло од орев и какао маслото ја праваат поеластична. Маној маслото е хранливо со материи кои ја увлажнуваат и штитат кожата, спречувајќии млитавост.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од мусот врз чиста и сува кожа и масирајте со лесни движења.

Состојки: Aqua, Isopropyl Palmitate, Cetyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Fragaria Vesca Fruit Extract*, Carbomer, Theobroma Cacao Seed Butter*, Pinus Sibirica Seed Oil*, Cocos Nucifera Oil, Gardenia Tahitensis Flower Extract, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Sodium Hydroxide, CI 16255.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.