ROYAL CHOCOLATE

ден

Хранливо суфле за тело (450мл)

„Кралското чоколадно„ суфле ја третира кожата со долготрајна удобност и вкусна арома. Шеа путерот ја спречува сувоста и ја прави мека и еластична, додека органскиот путер од какао и млечните протеини ја хранат. Органското маслиново масло помага да се успори предвременото стареење на кожата.

Категории: ,

Опис

Хранливо суфле за тело (450мл)

„Кралското чоколадно„ суфле ја третира кожата со долготрајна удобност и вкусна арома. Шеа путерот ја спречува сувоста и ја прави мека и еластична, додека органскиот путер од какао и млечните протеини ја хранат. Органското маслиново масло помага да се успори предвременото стареење на кожата.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од суфлето на чиста и сува кожа и масирајте со лесни движења.

Состојки: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Olea Europaea Fruit Oil*, Hydrolyzed Milk Protein, Theobroma Cacao Seed Butter*, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, Parfum, CI 16255, CI 15985, CI 19140, CI 42090, CI 14720.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.