ORGANIC YLANG-YLANG & BURITY INDONESIAN SPA MANICURE

ден

Категорија:

Опис

Крем-путер за раце (75 мл)

Овој посебен крем-путер е прекрасно средство за хранење и подмладување на рацете. Богат со органски ylang-ylang и burity масла и екстракт од цвеќе од портокал, исто така, ефикасно ги зајакнуват ноктите. Направете си спа-третман на рацете и уживајте во резултатот веднаш после првата примена.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од крем-путер на чисти и суви раце. Убаво измасирајте ги рацете.

Состојки: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Coco-Caprylate/Caprate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter*, Cera Alba*, Stearic Acid, Mauritia Flexuosa Fruit Oil, Tocopherol, Cananga Odorata Flower Oil*, Citrus Aurantium Amara Flower Water*, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Parfum, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Linalool.

Preserved with: Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.

Сертификатот „BDIH„ ги потврдува најстрогите германски стандарди за квалитет за природна и органска козметика.