ORGANIC TEA TREE & PATCHOULI BARBADOS SPA PEDICURE

ден

Категорија:

Опис

Крем-путер за стопала – храни и омекнува (75 мл)

Овај богат крем-путер за нозе длабоко ја храни и омекнува кожата и ја отстранува умореноста со помош на органското масло од чајно дрво, пачули масло и екстрактот од сандалово дрво.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од крем-путер на чиста и сува кожа на стопалата и масирајте.

Состојки: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Coco-Caprylate/Caprate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter*, Cera Alba*, Stearic Acid, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil*, Tocopherol, Pogostemon Cablin Leaf Oil, Santalum Album Wood Extract, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Parfum, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Geraniol, Limonene, Linalool, Citral, Citronellol.

Preserved with: Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.