ORGANIC TANGERINE & MANGO ENERGY

ден

Опис

Гел за туширање (280 мл)

Ослободете порој на емоции и возбудливи чувства со оваа бура од манадринска енергија во гелот за туширање. Органскиот екстракт од мандарина ја храни кожата со витамини, кои ja тонизираат кожата. Органскиот екстракт од манго помага да се заштити и да ја врати мекоста и еластичноста на кожата.

Начин на употреба: Ставете мала количина на гел за туширање врз влажната кожа, масирајте и потоа исплакнете темелно.

Не голтајте.

Состојки: Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Citrus Nobilis Fruit Extract*, Mangifera Indica Fruit Extract*, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract*, Glycerin, Sodium Chloride, Tocopherol, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Parfum, Limonene.

(*) – Состојки од органско потекло.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.