Кон кошнинчка “ORGANIC TANGERINE & MANGO ENERGY” е успешно додаден во кошничката.

ORGANIC SHEA & HAZELNUT MEDITERANEAN NUT

ден

Лифтинг-путер за тело (350 мл)

Оваа деликатна текстура на путерот за тело, нуди посебна спа-грижа. Формулата содржи природни состојки за да и даде на кожата мекост и еластичност. Органски путер од шеа го подобрува тенот на кожата и го стимулира процесот на регенерација. Маслото од лешник ја подобрува хидратацијата, додека органското масло од портокал има природен лифтинг ефект.

Опис

Лифтинг-путер за тело (350 мл)

Оваа деликатна текстура на путерот за тело, нуди посебна спа-грижа. Формулата содржи природни состојки за да и даде на кожата мекост и еластичност. Органски путер од шеа го подобрува тенот на кожата и го стимулира процесот на регенерација. Маслото од лешник ја подобрува хидратацијата, додека органското масло од портокал има природен лифтинг ефект.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од путерот на сува и чиста кожа со масирање, додека да се апсорбира. За подобри резултати да се посвети посебно внимание на проблематичните области на кожата, колковите, стомакот, бутовите и сл.) Секојдневна масажа е клучен чекор за подобрување на изгледот на кожата.

Состојки: Aqua, Glycerin, Theobroma Cacao Seed Butter, Cocos Nucifera Oil, Stearic Acid, Palmitic Acid, Methyl Glucose Sesquistearate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Corylus Avellana Seed Oil, Persea Gratissima Oil*, Tocopheryl Acetate, Centella Asiatica Extract, Sodium Polyacrylate, Caffeine, Potassium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, Parfum, Coumarin, CI 16255, CI 15985, CI 42090, CI 19140.

(*) – Состојки од оргнско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.