ORGANIC ROSE WATER & MAGNOLIA TROPICAL ROSE

ден

гел-мус за обликување на телото (350 мл)

Овај гел-мус има прекрасна текстура и заводлив мирис. Го стимулира процесот на слабеење и го подобрува изгледот на кожата. Органската вода од роза убаво ја хидрира и и помага да се врати во својата природна рамнотежа. Екстрактот од магнолија ја подмладува и го подобрува тенот. „Gotu kola„ го стимулира процесот на слабеење, помага да се намали целулитот, го подобрува тенот на кожата.

Опис

гел-мус за обликување на телото (350 мл)

Овај гел-мус има прекрасна текстура и заводлив мирис. Го стимулира процесот на слабеење и го подобрува изгледот на кожата. Органската вода од роза убаво ја хидрира и и помага да се врати во својата природна рамнотежа. Екстрактот од магнолија ја подмладува и го подобрува тенот. „Gotu kola„ го стимулира процесот на слабеење, помага да се намали целулитот, го подобрува тенот на кожата.

Начин на употреба: Нанесете мала количина гел-мус на сува кожа и со лесно и кружно движење масирајте. За подобри резултати посветете посебно внимание на проблематичните области на кожата (колковите, стомакот, бутовите и сл.). Секојдневна масажа е клучен чекор за подобрување на изгледот на кожата.

Состојки: Aqua, Glycerin, Panthenol, Rosa Damascena Flower Water*, Magnolia Liliflora Flower Extract, Centella Asiatica Extract, Citrus Aurantium Amara Flower Water*, Rosa Canina Fruit Oil*, Decyl Glucoside, Sodium Cocoyl Glutamate, Caffeine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, Parfum, Eugenol, Geraniol, CI 14720, CI 77499, Caramel.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.