ORGANIC OLIVE & ORANGE FLOWERS MOROCCAN PRINCESS CONDITIONER

ден

Регенератор за обновување на коса (280 мл)

Овој богат регенератор ќе и ја подобри состојбата на вашата коса по целата должина и ќе ја разубави. Дадете и на косата прекрасно внимание, заштита и подмладување со оваа специјална формула на органското маслиново масло и органскиот екстракт од цвет од портокал. Витамините и минералите кои природно се наоѓаат во состојките ја негуват. Со овој регенератор косата многу полесно се обликува.

Опис

Регенератор за обновување на коса (280 мл)

Овој богат регенератор ќе и ја подобри состојбата на вашата коса по целата должина и ќе ја разубави. Дадете и на косата прекрасно внимание, заштита и подмладување со оваа специјална формула на органското маслиново масло и органскиот екстракт од цвет од портокал. Витамините и минералите кои природно се наоѓаат во состојките ја негуват. Со овој регенератор косата многу полесно се обликува.

Начин на употреба: Нанесете од регенераторот на влажна коса, нежно масирајте и оставете 1-2 минути. Исплакнете темелно.

Состојки: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Distearoylethyl Dimonium Chloride, Cocos Nucifera Oil, Olea Europaea Fruit Oil*, Citrus Aurantium Amara Flower Water*, Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopherol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Parfum

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.

„COSMOS„ и „BDIH„ сертификатот ги потврдува најстрогите германски стандарди за квалитет за природна и органска козметика