ORGANIC MINT & WORMWOOD AYURVEDIC SPA PEDICURE

ден

Категорија:

Опис

Крем-гел за стопала Освежува и увлажнува (75 мл)

Овој природен крем-гел е полн со органска мента, органско масло од nardostachys jatamansi (еден од многуте видови на семејството валериана) и масло од пелин. Прекрасно ја освежува, навлажнува и омекнува кожата на стопалата, и го отстранува заморот.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од крем-гелот на чиста и сува кожа на стопалата и масирајте.

Состојки: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Coco-Caprylate/Caprate, Butyrospermum Parkii Butter*, Olea Europaea Fruit Oil*, Cera Alba*,Stearic Acid, Artemisia Absinthium Herb Oil, Tocopherol, Mentha Piperita Oil*, Nardostachys Jatamansi Oil*, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Parfum, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Limonene.Preserved with: Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.