ORGANIC MANDARIN & ARGAN OIL SWEET MANDARIN

ден

Пилинг за интензивно прочистување на телото (350 мл)

Овој густ, миризлив пилинг е прекрасно средство за чистење и обновување на кожата. Го стимулира подмладувањето, и овозможува враќање на нејзината природна рамнотежа и кожата дише нормално. Органскиот екстракт од мандарина совршено ја омекнува. Органското масло од арган ја подмладува со хидратантен моќен ефект. Природниот шеќер има мек еффект на масажа. Екстрактот од органски шеќер и од шеќерна трска ја негуваат и штитат кожата, го подобруваат изгледот, оставајќи ја поздрава и поеластична.

Опис

Пилинг за интензивно прочистување на телото (350 мл)

Овој густ, миризлив пилинг е прекрасно средство за чистење и обновување на кожата. Го стимулира подмладувањето, и овозможува враќање на нејзината природна рамнотежа и кожата дише нормално. Органскиот екстракт од мандарина совршено ја омекнува. Органското масло од арган ја подмладува со хидратантен моќен ефект. Природниот шеќер има мек еффект на масажа. Екстрактот од органски шеќер и од шеќерна трска ја негуваат и штитат кожата, го подобруваат изгледот, оставајќи ја поздрава и поеластична.

Начин на употреба: Се нанесува на влажна кожа и масира. Исплакнете со вода. Секојдневна масажа е клучен чекор за подобрување на изгледот на кожата.

Состојки: Sucrose, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Cocamidopropyl Betaine, Citrus Nobilis Fruit Extract*, Argania Spinosa Kernel Oil*, Sucrose*, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, CI 47000, CI 26100, CI 61565, CI 60725.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.