ORGANIC JOJOBA & ORCHID GOLDEN ORCHID CONDITIONER

ден

Регенератор за блескава боја на коса (280 мл)

Овoј регенератор помага да дојде до израз природниот тон на бојата на косата. Екстрактот од орхидеја ја расплетува, и и дава природен сјај и свиленост. Органското масло од јојоба ја подобрува природната структура. Со овој регенератор косата многу полесно се обликува.

Опис

Регенератор за блескава боја на коса (280 мл)

Овoј регенератор помага да дојде до израз природниот тон на бојата на косата. Екстрактот од орхидеја ја расплетува, и и дава природен сјај и свиленост. Органското масло од јојоба ја подобрува природната структура. Со овој регенератор косата многу полесно се обликува.

Начин на употреба: Нанесете го регенераторот на влажна коса, нежно масирајте и оставете 1-2 минути. Исплакнете темелно.

Состoјки: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Distearoylethyl Dimonium Chloride, Cocos Nucifera Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Vanda Coerulea Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopherol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Parfum.

(*) – Состојки од органско потекло

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.

„COSMOS„ и „BDIH„ сертификатот ги потврдува најстрогите германски стандарди за квалитет за природна и органска козметика