ORGANIC GRAPE & HONEY GRAPE HONEY CONDITIONER

ден

Регенератор за нега на коса (280мл)

Дадете и на косата неверојатна мекост и сјај, со регенраторот за нега, кој содржи органско масло од семки од грозје и мед. Органското масло од семе од грозје ја штити од штетни елементи и ја зајакнува структурата на косата. Органскиот мед ја прави полесна за расчешлување и и дава здрав сјај. Со овој регенратор косата многу полесно се обликува.

Опис

Регенератор за нега на коса (280мл)

Дадете и на косата неверојатна мекост и сјај, со регенраторот за нега, кој содржи органско масло од семки од грозје и мед. Органското масло од семе од грозје ја штити од штетни елементи и ја зајакнува структурата на косата. Органскиот мед ја прави полесна за расчешлување и и дава здрав сјај. Со овој регенратор косата многу полесно се обликува.
Начин на употреба: Нанесете го регенераторот на влажна коса, нежно масирајте и оставете 1-2 минути. Исплакнете темелно.

Состојки: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Distearoylethyl Dimonium Chloride, Cocos Nucifera Oil, Vitis Vinifera Seed Oil*, Mel*, Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopherol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Parfum.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.

„COSMOS„ и „BDIH„ сертификатот ги потврдува најстрогите германски стандарди за квалитет за природна и органска козметика.