ORGANIC GINGER & CHERRY GINGER CHERRY

ден

Скраб за чистење на лице (75 мл)

Овај нежен скраб помага да се обнови кожата и ја подобрува нејзината текстура. Органскиот ѓумбир и органскиот екстракт од цреша ја влажнат и негуваат за да се добија мазна кожа со природен изглед.

Категорија:

Опис

Скраб за чистење на лице (75 мл)

Овај нежен скраб помага да се обнови кожата и ја подобрува нејзината текстура. Органскиот ѓумбир и органскиот екстракт од цреша ја влажнат и негуваат за да се добија мазна кожа со природен изглед.
Начин на употреба: Нанесете од скработ на влажно лице и масирајте со лесни движења, а потоа исплакнете со вода. Користете 1-2 пати неделно.

Состојки: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Octyldodecanol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Pinus Sibirica Shell Powder, Xanthan Gum, Panax Ginseng Root Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Olea Europaea Fruit Oil*, Malpighia Punicifolia Fruit Extract*, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Polyacrylate, Panthenol, Allantoin, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum, Citric Acid, CI 14720, CI 16255.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.