ORGANIC EUCALIPTUS & OREGANO THAI SPA PEDICURE

ден

Категорија:

Опис

Крем-балзам за стопала – штити и подмладува (75мл)

Овој богат балзам-крем е прекрасно средство за подмладување на кожата на стопалата. Богат со органски екстракт од еукалиптус, екстракт од оригано и масло од лајм ефикасно ја храни и ја штити.

Начин на употреба: Нанесете мала количина балзам-кремот на чиста и сува кожа на стопалата и масирајте.

Состојки: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Butyrospermum Parkii Butter*, Eucalyptus Globulus Leaf Extract*, Origanum Vulgare Leaf Extract, Citrus Aurantifolia Oil, Tocopherol, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Sodium Stearoyl Glutamate, Menthol, Xanthan Gum, Parfum, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Limonene, Linalool, Citral.

Preserved with: Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.