ORGANIC COFFEE & LEMON LEMON COFFEE

ден

Активен MODELLING дневен крем за тело(350 мл)

Совршената комбинација на врвен квалитет на природни состојки во овој крем за телото, не само што го подобрува тенот на кожата, но исто така, ја смирува и штити од стареење. Органското масло од зелено кафе и „gotu kola„ ја подобрува циркулацијата на крвта. Маслото од лимон ја храни и ја прави помека, посвилена и поеластична. Се препорачува за секојдневна употреба.

Опис

Активен MODELLING дневен крем за тело(350 мл)

Совршената комбинација на врвен квалитет на природни состојки во овој крем за телото, не само што го подобрува тенот на кожата, но исто така, ја смирува и штити од стареење. Органското масло од зелено кафе и „gotu kola„ ја подобрува циркулацијата на крвта. Маслото од лимон ја храни и ја прави помека, посвилена и поеластична. Се препорачува за секојдневна употреба.

Начин на употреба: Нанесете мала количина на крем на сува кожа со лесно масирње, се додека не се апсорбира. За подобри резултати да се посвети посебно внимание на проблематичните области на кожата (колковите, стомакот, бутовите и сл.). Секојдневна масажа е клучен чекор за подобрување на изгледот на кожата.

Состојки: Aqua, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Glyceryl Stearate, Isopropyl Palmitate, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Glucoside, Citrus Limon Peel Oil, Coffea Arabica Seed Oil*, Oenothera Biennis Oil*, Citrus Limon Fruit Extract*, Centella Asiatica Extract, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Polyacrylate, Tocopherоl, Caffeine, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Parfum, Citral, Limonene, СI 16255, СI 42090, СI 19140.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.