Organic Coconut & Shea 
Moisturising Conditioner

ден

Хидратантен регенератор од органски кокос и шиа (280 мл)

Инспириран од тропски острови, органскиот кокос и шеа е перфектен микс кој ја хидрира косата од коренот до врвот. Органскиот кокос ја прави косата посјајна, обновувајќи ја сувата и оштетена коса. Органската шиа го штити влакното од пукање на врвовите и ја омекнува и регенерира косата. Начин на употреба: Нанесете го регенераторот на влажна коса, масирајте 1-2 минути и потоа исплакнете. Исплакнете темелно. Состојки: види на амбалажата. (*) – Состојки од органско потекло. Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода. Не голтајте. Да се употреби до датумот укажан на амбалажата (година, број на недела) Произведено во ЕУ. По лиценца на „Organic Shop„ LTD. Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди. Производител: Eurobio Lab OÜ ОУ, Leiva str. 5, Tallinn, Estonia. Овластен увозник и дистрибутер за Република Македонија „П-Витагруп„ 7500 Прилеп ул „Кеј 9-ти Септември„ 2-б, контакт – e mail: p.group.tp@gmail.com,  www.p-vitagroup.mk

Опис

Наскоро ќе бидат објавени и деталните информации.