Organic Coconut & Shea
 Moisturising Shampoo

ден

Хидратантен шампон од органски кокос и шиа (280 мл)

Органскиот кокос и шиа е перфектен микс кој ја хидрира косата од коренот до врвот. Органскиот кокос ја прави косата посјајна, обновувајќи ја сувата и оштетена коса. Органската шиа го штити влакното од пукање на врвовите и ја омекнува и регенерира косата. Начин на употреба: Нанесете од шампонот на влажна коса, масирајте додека не се појави пена, потоа исплакнете темелно. Повторете доколку е потребно. Состојки: види на амбалажата. (*) – Состојки од органско потекло. Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода. Не голтајте. Да се употреби до датумот укажан на амбалажата (година, број на недела) Произведено во ЕУ. По лиценца на „Organic Shop„ LTD. Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди. Производител: Eurobio Lab OÜ ОУ, Leiva str. 5, Tallinn, Estonia. Овластен увозник и дистрибутер за Република Македонија „П-Витагруп„ 7500 Прилеп ул „Кеј 9-ти Септември„ 2-б, контакт – e mail: p.group.tp@gmail.com,  www.p-vitagroup.mk

Категории: ,

Опис

Наскоро ќе бидат објавени и деталните информации.