ORGANIC CHERRY & LOTUS JAPANESE SPA MANICURE

ден

Категорија:

Опис

Крем-балзам за раце (75 мл)

Овој природен крем-балзам не само што ги прави рацете свилени и мазни, но исто така обезбедува посебна нега на рацете и ноктите. Органскиот екстракт од цреша помага да се зајакнат ноктите, додека органскиот екстракт од лотосов цвет ги штити и негува рацете.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од крем-путерот на чисти и суви раце. Убаво измасирајте ги рацете.

Состојки: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Cetearyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate, Butyrospermum Parkii Butter*, Olea Europaea Fruit Oil*, Cera Alba*, Stearic Acid, Malpighia Punicifolia Fruit Extract*, Tocopherol, Nelumbo Nucifera Flower Extract*, Citrus Aurantium Amara Flower Water*, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Parfum, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Citral, Limonene, Linalool, Cinnamal, Eugenol, Citronellol.

Preserved with: Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.

Сертификатот „BDIH„ ги потврдува најстрогите германски стандарди за квалитет за природна и органска козметика.