ORGANIC BORAGO & SANDAL TREASURE OF SRI LANKA CONDITIONER

ден

Регенератор за волумен на коса (280 мл)

Овој богат регенератор ќе ја направи косата погуста, посилна и обемна. Органското масло од пореч (билка – borago officinalis) ја збогатува со хранливи материи кои го зајакнуваат коренот. Екстрактот од сандалово дрво го стимулира природниот раст, давајќи и еластичност и здрав сјај. Со овој регенератор косата многу полесно се обликува.

Опис

Регенератор за волумен на коса (280 мл)

Овој богат регенератор ќе ја направи косата погуста, посилна и обемна. Органското масло од пореч (билка – borago officinalis) ја збогатува со хранливи материи кои го зајакнуваат коренот. Екстрактот од сандалово дрво го стимулира природниот раст, давајќи и еластичност и здрав сјај. Со овој регенератор косата многу полесно се обликува.

Начин на употреба: Нанесете од регенераторот на влажна коса, нежно масирајте и оставете 1-2 минути. Исплакнете темелно.

Состојки: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Distearoylethyl Dimonium Chloride, Cocos Nucifera Oil, Borago Officinalis Seed Oil*, Santalum Album Wood Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopherol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Parfum, Limonene.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.

„COSMOS„ и „BDIH„ сертификатот ги потврдува најстрогите германски стандарди за квалитет за природна и органска козметика