ORGANIC BLACK CUMIN & ORANGE SPICY CUMIN

ден

Дневен пилинт на телото (350 мл)

Овај ароматичен пилинг е специјално формулиран за да се изедначи и затегне кожата. Тој помага за длабинско чистење и подобрување на тeнот на кожата. Црниот ким помага за еластичноста. Органското масло од портокал ја подобрува кожата и процесот на природната регенерација, со што ја прави помека и поеластична. Морската сол ја чисти, додека нејзините минерали ја зајакнуваат.

Опис

Дневен пилинт на телото (350 мл)

Овај ароматичен пилинг е специјално формулиран за да се изедначи и затегне кожата. Тој помага за длабинско чистење и подобрување на тeнот на кожата. Црниот ким помага за еластичноста. Органското масло од портокал ја подобрува кожата и процесот на природната регенерација, со што ја прави помека и поеластична. Морската сол ја чисти, додека нејзините минерали ја зајакнуваат.

Начин на употреба: Се нанесува на влажна кожа и масира, посветувајќи особено внимание на проблематичните области (колковите, бутовите, стомакот и сл.). Исплакнете со вода. Секојдневна масажа е клучен чекор за подобрување на изгледот на кожата.

Состојки: Sodium Chloride, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Cocamidopropyl Betaine, Nigella Sativa Seed, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil*, Carum Carvi Fruit Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Centella Asiatica Extract, Caffeine, Maris Sal, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract*, Thymus Vulgaris Leaf Extract*, Cinnamomum Zeylanicum Leaf Oil, Capsicum Frutescens Resin, Parfum, Eugenol, CI 61565, CI 60725, CI 26100, CI 47000.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.