ORGANIC ARGAN & GRAPEFRUIT MOROCCAN HAMAM

ден

Сапун за интензивно прочистување на телото (350 мл)

Традиционалниот марокански црн сапун е совршено средство за длабинско чистење и обновување на кожата. Посебната формула на природните состојки на овој сапун ја регенерира, ја хидрира и омекнува, во исто време. Органското масло од арган има ефект на подмладување и хидрирање. Маслото од еукалиптус делува како природен антисептик, додека маслото од грејпфрут ја збогатува со витамини, го подобрува природниот тонус и ја враќа нејзината мекост и мазност.

Опис

Сапун за интензивно прочистување на телото (350 мл)

Традиционалниот марокански црн сапун е совршено средство за длабинско чистење и обновување на кожата. Посебната формула на природните состојки на овој сапун ја регенерира, ја хидрира и омекнува, во исто време. Органското масло од арган има ефект на подмладување и хидрирање. Маслото од еукалиптус делува како природен антисептик, додека маслото од грејпфрут ја збогатува со витамини, го подобрува природниот тонус и ја враќа нејзината мекост и мазност.

Начин на употреба: Нанесете од сапунот со сунѓер на телото и масирајте, обрнувајте посебно внимание на проблематичните области (колковите, стомакот, бутовите и сл.) Исплакнете со вода. Секојдневна масажа е клучен чекор за подобрување на изгледот на вашата кожа.

Состојки: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Cocamide DEA, Dimethiconol, TEA-dodecylbenzenesulfonate, Glycol Distearate, Polyquaternium-44, Olea Europaea Fruit Oil*, Argania Spinosa Kernel Oil*, Citrus Paradisi Peel Oil, Cedrus Atlantica Bark Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Salvia Officinalis Leaf Water*, Citric Acid, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol, Limonene, Linalool, CI 42090, CI 19140, CI 14720, CI 77499.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.