Organic Argan & Amla 
Nourishing Shampoo

ден

Шампон за нега со органски арган и амла (280 мл)

Овој шампон и дава виталност и сјај на оштетената коса. Органско мароканско масло од арган, полно со антиоксиданти, есенцијални масни киселини и витамин Е, ја зголемува еластичноста на косата и и враќа живот на косата. Органското масла од амла длабоко ја храни косата за да изгледа супер сјајна. При редовно користење, шампонот од арган и aмла го заштитува влакното од оштетување и го прави појако. Начин на употреба: Нанесете од шампонот на влажна коса, масирајте додека не се појави пена, потоа исплакнете темелно. Повторете доколку е потребно. Состојки: види на амбалажата. (*) – Состојки од органско потекло. Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода. Не голтајте. Да се употреби до датумот укажан на амбалажата (година, број на недела) Произведено во ЕУ. По лиценца на „Organic Shop„ LTD. Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди. Производител: Eurobio Lab OÜ ОУ, Leiva str. 5, Tallinn, Estonia. Овластен увозник и дистрибутер за Република Македонија „П-Витагруп„ 7500 Прилеп ул „Кеј 9-ти Септември„ 2-б, контакт – e mail: p.group.tp@gmail.com,  www.p-vitagroup.mk

Категории: ,

Опис

Наскоро ќе бидат објавени и деталните информации.