Organic Argan & Amla 
Nourishing Hair Mask

ден

Маска за коса за нега од органски арган и амла (250мл) Оваа маска и дава виталност и сјај на оштетената коса. Органско мароканско масло од арган, полно со антиоксиданти, есенцијални масни киселини и витамин Е, ја зголемува еластичноста на косата и ја регенерира косата. Органското масла од амла длабоко ја храни косата за да изгледа сјајна. При редовно користење, маската од арган и aмла го заштитува влакното од оштетување и го прави појако. Начин на употреба: Нанесете ja маската на влажна коса, масираjте нежно и оставете 2-3 минути, потоа исплакнете. За поинтензивен третман оставете ја маската подолго. Состојки: види на амбалажата. (*) – Состојки од органско потекло. Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода. Не голтајте. Да се употреби до датумот укажан на амбалажата (година, број на недела) Произведено во ЕУ. По лиценца на Organic Shop LTD. Произведени во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди. Производител: Eurobio Lab OÜ ОУ, Leiva str. 5, 12618 Tallinn, Estonia. Овластен увозник и дистрибутер за Република Македонија „П-Витагруп„ 7500 Прилеп ул „Кеј 9-ти Септември„ 2-б, контакт – e mail: p.group.tp@gmail.com

www.p-vitagroup.mk

Категории: ,

Опис

Наскоро ќе бидат објавени и деталните информации.