ORGANIC APRICOT & MANGO APRICOT MANGO

ден

Нежен пилинг за лице (75 мл)

Овај нежен пилинг за лице прекрасно чисти и ви помага да се обнови кожата. Органската кајсија и манго ја прават помека, поеластична и свилена секој ден.

Категорија:

Опис

Нежен пилинг за лице (75 мл)

Овај нежен пилинг за лице прекрасно чисти и ви помага да се обнови кожата. Органската кајсија и манго ја прават помека, поеластична и свилена секој ден.
Начин на употреба: Нанесете тенок слој од пилингот на лицето. Нежно измасирајте го. Избегнувајте ја областа околу очите. Исплакнете темелно.

Не го користете на иритирана кожа.

Прекинете со упoтреба доколку се појави иритација.

Само за надворешна употреба.

Состојки: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycolic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Sodium Hydroxide, Hydroxyethylcellulose, Angelica Archangelica Root Water*, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Mangifera Indica Seed Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil*, Sodium Stearoyl Glutamate, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal, CI 15985, CI 16255.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.