ORGANIC APRICOT & CITRUS OILS CITRUS COCTAIL

ден

Интензивна маска за моделирање на тело (350 мл)

Оваа маска за тело ја подобрува структурата на кожата, ги намалува нерамнините и изгледот „на кора од портокал„. Органското масло од кајсија ја хидрира и ја храни, додека органскиот екстракт од зелен чај е моќен антиоксидант, кој помага да се нормализира природниот баланс на кожата. Комплексот на цитрусовите масла има својство да го подобри тонусот.

Опис

Интензивна маска за моделирање на тело (350 мл)

Оваа маска за тело ја подобрува структурата на кожата, ги намалува нерамнините и изгледот „на кора од портокал„. Органското масло од кајсија ја хидрира и ја храни, додека органскиот екстракт од зелен чај е моќен антиоксидант, кој помага да се нормализира природниот баланс на кожата. Комплексот на цитрусовите масла има својство да го подобри тонусот.

Начин на употреба: Се нанесува на чиста сува кожа, се масираат проблематичните области (колковите, бутовите, стомакот и др.) Оставете 10-15 минути и исплакнете со вода. Секојдневна масажа е клучен чекор за подобрување на изгледот на кожата.

Состојки: Aqua, Kaolin, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil, Isopropyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil*, Citrus Paradisi Peel Oil, Citrus Limon Peel Oil, Citrus Aurantium Bergamia Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Centella Asiatica Extract, Sodium Stearoyl Glutamate, Caffeine, Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Parfum, Citronellol, Limonene, Linalool, CI 19140, CI 15985, CI 42090, CI 14720.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.