ORGANIC ALOE & BEES WAX IRISH SPA MANICURE

ден

Категорија:

Опис

Крем-гел за раце (75 мл)

Овај нежен крем-гел ги увлажнува и заштитува рацете и ноктите благодарение на органскиот екстракт од алое, пчелиниот восок и витаминот Е. Направете им на рацете прекрасен Спа-третман.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од крем-путерот на чисти и суви раце. Убаво измасирајте ги рацете.

Состојки: Aqua, Kaolin, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Lithothamnium Calcareum Powder, Maris Limus Extract, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate, Salicylic Acid, Lessonia Nigrescens Powder, Laminaria Digitata Extract*, Triticum Vulgare Germ Oil*, Olea Europaea Fruit Oil*, Sodium Polyacrylate, Fucus Vesiculosus Powder, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum, Maris Sal, Citric Acid, CI 42090,

CI 14720, CI 15985 ,CI 19140, CI 42051, CI 77499.

(*) – Состојки од органско потекло

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.

Сертификатот „BDIH„ ги потврдува најстрогите германски стандарди за квалитет за природна и органска козметика.