ORGANIC ALOE & BAMBOO MADAGASCAN ALOE

ден

Гел-маска за лице – хидрантен – (увлажнувачки) (75 мл)

Уживајте во прекрасната и удобна гел-маска за лице. Органско алое, органски екстракт од бамбус и ylang-ylang масло ја мазнат кожата, и дават мекост и прекрасна свежина.

Категорија:

Опис

Гел-маска за лице – хидрантен – (увлажнувачки) (75 мл)

Уживајте во прекрасната и удобна гел-маска за лице. Органско алое, органски екстракт од бамбус и ylang-ylang масло ја мазнат кожата, и дават мекост и прекрасна свежина.

Начин на употреба: Нанесете од маската на суво и чисто лице, избегнувајте ги областите околу очите и устата. Оставете 10 минути. Исплакнете го лицето со топла вода се додека не се отстранат сите траги од маската.

Состојки: Aqua, Glycerin, Decyl Glucoside, Sodium Carbomer, Sodium Cocoyl Glutamate, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Water*, Bambusa Arundinacea Stem Extract*, Allantoin, Sodium PCA, Cananga Odorata Flower Oil*, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, CI 42090, CI 19140.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.