ORGANIC ALGAE & SEA MUD SEA DEPTH

ден

Кал-маска за лице (75 мл)

Оваa кал-маска за лице, нежно ја чисти кожата и помага да се минимизират порите. Органските алги, морската кал и морските минерали убаво ја хранат и влажнат.

Категорија:

Опис

Кал-маска за лице (75 мл)

Оваa кал-маска за лице, нежно ја чисти кожата и помага да се минимизират порите. Органските алги, морската кал и морските минерали убаво ја хранат и влажнат.

Начин на употреба: Нанесете од маската на суво, чисто лице, избегнувајте ги областите околу очите и устата. Оставете 10 минути. Исплакнете го лицето со топла вода се додека не се отстранат сите траги од маската.

Состојки: Aqua, Kaolin, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Lithothamnium Calcareum Powder, Maris Limus Extract, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate, Salicylic Acid, Lessonia Nigrescens Powder, Laminaria Digitata Extract*, Triticum Vulgare Germ Oil*, Olea Europaea Fruit Oil*, Sodium Polyacrylate, Fucus Vesiculosus Powder, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum, Maris Sal, Citric Acid, CI 42090, CI 14720, CI 15985 ,CI 19140, CI 42051, CI 77499

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.