ORGANIC ALGAE & CLAY BLUE LAGOON CONDITIONER

ден

Регенератор за јакнење на коса (280 мл)

Со користење на овој регенератор од органски алги и природна глина обновете ја природната структура на косата, за да стане посилна и поздрава. Екстрактот од органски алги ја негува, ја заштитува од надворешни влијанија. Природната глина го зајакнува коренот и ја зголемува природната структура, го спречува паѓањето. Со овој регенератор, косата многу полесно се обликува.

Опис

Регенератор за јакнење на коса (280 мл)

Со користење на овој регенератор од органски алги и природна глина обновете ја природната структура на косата, за да стане посилна и поздрава. Екстрактот од органски алги ја негува, ја заштитува од надворешни влијанија. Природната глина го зајакнува коренот и ја зголемува природната структура, го спречува паѓањето. Со овој регенератор, косата многу полесно се обликува.

Начин на употреба: Нанесете од регенераторот на влажна коса, нежно масирајте и оставете 1-2 минути. Исплакнете темелно.

Состoјки: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Distearoylethyl Dimonium Chloride, Cocos Nucifera Oil, Laminaria Digitata Extract*, Betonite, Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopherol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Parfum, Limonene.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.

„COSMOS„ и „BDIH„ сертификатот ги потврдува најстрогите германски стандарди за квалитет за природна и органска козметика