MANGO SUGAR SORBET

ден

Скраб за инстант обновување на кожата (450 мл)

Главни состојки: органски лајм, органско масло од семе од грозје, манго путер, органско масло од кајсија. Овој скраб и дава на кожата нежен изглед и здрав сјај, правејќи ја мека како летен сон. Манго путерот го поттикнува природното регенерирање, маслото од семки од грозје го забавува процесот на стареење, додека органското масло од кајсија ја тонизира,а органскиот лајм ја детоксира, правејќи ја мека и блескава.

Категории: ,

Опис

Скраб за инстант обновување на кожата (450 мл)

Главни состојки: органски лајм, органско масло од семе од грозје, манго путер, органско масло од кајсија. Овој скраб и дава на кожата нежен изглед и здрав сјај, правејќи ја мека како летен сон. Манго путерот го поттикнува природното регенерирање, маслото од семки од грозје го забавува процесот на стареење, додека органското масло од кајсија ја тонизира,а органскиот лајм ја детоксира, правејќи ја мека и блескава.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од скработ врз влажна кожа со лесни масажни движења. Потоа исплакнете се со вода.

Состојки: Sucrose, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Milk Powder, Brassica Alba Seed Powder, Kaolin, Cocamidopropyl Betaine, Tocopheryl Acetate, Mangifera Indica Seed Butter, Citrus Aurantifolia Oil, Citrus Aurantifolia Fruit Extract*, Vitis Vinifera Seed Oil*, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Pinus Sibirica Shell Powder, Papaver Somniferum Seed, Parfum, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, CI 16255, CI 19140.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.