HOT CHOCOLATE

ден

Скраб за затоплување на телото (450 мл)

Гласни состојки: какао путер, органска ванила, лешник, екстракт од лута пиперка. Oвој скраб од топло чоколадо, нежно ја „буди„ кожата, давајќи им на сетилата егзотичен мирис. Какао путерот ја увлажнува и негува; органската ванила и лешникот ја тонизираат, додека екстрактот од лута пиперка ја загрева и ја освежува, со што таа станува помазна и поеластична.

Категории: ,

Опис

Скраб за затоплување на телото (450 мл)

Гласни состојки: какао путер, органска ванила, лешник, екстракт од лута пиперка. Oвој скраб од топло чоколадо, нежно ја „буди„ кожата, давајќи им на сетилата егзотичен мирис. Какао путерот ја увлажнува и негува; органската ванила и лешникот ја тонизираат, додека екстрактот од лута пиперка ја загрева и ја освежува, со што таа станува помазна и поеластична.

Начин на употреба: Ставете мала количина скраб на кожата пред употреба, за да се уверите дека не сте алергични на производот. Потоа нанесете мала количина врз чиста и влажна кожа и масирајте, обрнувајќи посебно внимание на проблематичните области (колковите, стомакот и т.н.), оставете на 5 минути, а потоа исплакнете со вода.

Состојки: Sodium Chloride, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Brassica Alba Seed Powder, Theobroma Cacao Seed Butter, Theobroma Cacao Seed Powder, Pinus Sibirica Shell Powder, Polygonum Aviculare Powder, Cocamidopropyl Betaine, Tocopheryl Acetate, Corylus Avellana Seed Oil, Vanilla Planifolia Fruit Extract*, Olea Europaea Fruit Oil*, Capsicum Frutescens Resin, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract*, Cinnamomum Zeylanicum Bark Oil, Menthyl Nicotinate, Parfum, CI 42090, CI 14720, CI 15985, CI 19140.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.