CARAMEL CAPPUCCINO

ден

Крем за зацврстување на телото (450 мл)

Главни состојки: органски путер од шеа, органско какао, масло од зелено кафе, органски цимет. Кремот за зацврстување тело помага да се врати цврстината на кожата, го подобрува изгледот на телото и ја снабдува со ефектот на подмладување. Маслото од зелено кафе ја прави еластична, додека органскиот путер од шеа и какао путер ја увлажнуваат. Органски цимет промовира природната рамнотежа на процессите во организмот и помага да се успори процесот на стареење на кожата.

Категории: ,

Опис

Крем за зацврстување на телото (450 мл)

Главни состојки: органски путер од шеа, органско какао, масло од зелено кафе, органски цимет. Кремот за зацврстување тело помага да се врати цврстината на кожата, го подобрува изгледот на телото и ја снабдува со ефектот на подмладување. Маслото од зелено кафе ја прави еластична, додека органскиот путер од шеа и какао путер ја увлажнуваат. Органски цимет промовира природната рамнотежа на процессите во организмот и помага да се успори процесот на стареење на кожата.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од кремот врз чиста сува кожа, масирајте со лесни движења.

Состојки: Aqua, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter*, Coffea Arabica Seed Oil, Hydrolyzed Wheat Protein, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract*, Theobroma Cacao Seed Butter*, Cyclopentasiloxane, Sodium Polyacrylate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Citric Acid, Benzyl Benzoate, Caramel, CI 15985.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.