BANANA MILK SHAKE

ден

Крем за подобрување на кожата на тело (450 мл)

Главни состојки: органски екстракт од банана, органска ванила, масло од макадамија орев, органско масло од авокадо. Кремот за тело од „банана милкшејк„ е заводливо доживување за телото, кремот ќе ја направи вашата кожа неверојатно мека и кадифена. На совршеното тело му е потребна прекрасна и нежна грижа. Екстрактот од органска банана спречува сувост и перутење на кожата; органското масло од авокадо обезбедува интензивна исхрана која помага да ја стимулира кожата за обновување; масло од макадамија орев и органска ванила и даваат еластичност и помога да се намалат стриите.

Категории: ,

Опис

Крем за подобрување на кожата на тело (450 мл)

Главни состојки: органски екстракт од банана, органска ванила, масло од макадамија орев, органско масло од авокадо. Кремот за тело од „банана милкшејк„ е заводливо доживување за телото, кремот ќе ја направи вашата кожа неверојатно мека и кадифена. На совршеното тело му е потребна прекрасна и нежна грижа. Екстрактот од органска банана спречува сувост и перутење на кожата; органското масло од авокадо обезбедува интензивна исхрана која помага да ја стимулира кожата за обновување; масло од макадамија орев и органска ванила и даваат еластичност и помога да се намалат стриите.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од кремот врз чиста и сува кожа и масирајте со лесни движења.

Состојки: Aqua, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Octyldodecanol, Coco-Caprylate/ Caprate, Isopropyl Palmitate, Cetyl Palmitate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Persea Gratissima Oil*, Vanilla Planifolia Fruit Extract*, Musa Sapientum Fruit Extract*, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Sodium Stearoyl Glutamate, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Caramel,

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.