ALMOND & HONEY

ден

Мус за негување на телото (450 мл)

Главни состоји: масло од сладок бадем, органски екстракт од цимет, масло од јојоба и органски мед. Мус-от од бадем и мед за негување на телото со својата нежна формула помага да и се обнови на кожата природната енергија и да ја оддржува млада и убава. Маслото од сладок бадем ги обезбедува основните хранливи состојки, додека органскиот цимет, јојоба-та и органскиот мед ја тонизираат кожата, што ја прави повеќе еластична.

Категории: ,

Опис

Мус за негување на телото (450 мл)

Главни состоји: масло од сладок бадем, органски екстракт од цимет, масло од јојоба и органски мед. Мус-от од бадем и мед за негување на телото со својата нежна формула помага да и се обнови на кожата природната енергија и да ја оддржува млада и убава. Маслото од сладок бадем ги обезбедува основните хранливи состојки, додека органскиот цимет, јојоба-та и органскиот мед ја тонизираат кожата, што ја прави повеќе еластична.

Начин на употреба: Нанесете мала количина на мус-от врз чиста и сува кожа, масирајте со лесни движења.

Состојки: Aqua, Isopropyl Palmitate, Cetyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Carbomer, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract*, Mel*, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Sodium Hydroxide, Benzyl Benzoate, Caramel, CI 19140, CI 15985.

(*) – Состојки од органско потекло.

Избегнувајте да дојде до директен контакт со очите. Доколку тоа се случи, веднаш очите да се исплакнат со голема количина ладна вода.

Не голтајте.

Произведено во ЕУ.

Произведено во согласност со ISO 9001 и ISO 22716 (GMP) стандарди.